Eğitim Günleri Etkinliğinde Yerimizi Aldık!

Eğitim Günleri
Bilim Kutusu Farklı Bakış Açılarıyla Eğitim Günlerindeydi!

“Farklı Bakış Açılarıyla Eğitim Günleri” etkinliğinde Bilim Kutusu atölyesi gerçekleştirdik.

20 Mayıs’ta Konya’daydık! KTO Karatay Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARÇEM) ile 3EN Eğitim şirketinin düzenlediği “Farklı Bakış Açılarıyla Eğitim Günleri” etkinliğinde biz de atölyemiz ile yer aldık.

Eğitim Günleri

“Eğiticiler Eğitimi” yaklaşımıyla gerçekleşen etkinlikte 16 atölye, 3 seminer, piyano resitali ve tiyatro bulunuyordu. Etkinliğe 6 ilin devlet ve özel okul yöneticileri, psikolojik danışman ve rehberler, sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenleri ağırlıklı olarak katılım gösterdiler.

Eğitim GünleriEkibimizden Ecem’in liderliğinde atölye çalışmasını katılımcıların uygulamalı olarak gerçekleştirmesini sağladık. Ağırlıklı olarak eğitimcilerin yer aldığı 153 kişinin katılım gösterdiği etkinlikte DNA ile ilgili bilgiler verdik. DNA’nın keşif hikayesiyle başlayan çalışma  DNA molekülünün günümüzdeki kullanımı ile son buldu.

Daha sonra ise katılımcılara kendi DNA’larını izole etmeleri için Bilim Kutusu setleri dağıttık.

Eğitim Günleri

Setleri alan katılımcıalr öncelikle malzemeleri tanıyarak çalışmaya başladılar. Daha sonra ise kendi örneklerinden DNA elde etme prosedürünü uyguladılar.

Çalışmaların sonunda her katılımcı kendi DNA’sını görmenin heyecanını yaşadı. Atölye çalışmamızın sonunda yer alan soru cevap bölümünde ise DNA’nın önemi, günümüzde kullanılan alanlar ve moleküler biyoloji araştırmalarına değindik.