Bilim Kutusu Nedir?

BilimKutusu, birbirinden farklı bilimsel konuları işleyen bilim setidir. Bu setin içinde konuyla ilişkili iki deney/aktivite seti, gerekli koruyucu materyaller, deneyin nasıl yapılacağını açıklayan fotoğraflı “Nasıl Yapılır” rehberleri, konu kitabı, konuyla ilgili çalışan bilim insanlarını tanıtan bilim insanı kartları ve “Bilim İnsanının Cep Rehberi” bulunmaktadır. Kutu içinde yer alan tüm materyaller deneyi sürdürmek için yeterli ve tam olarak sağlanmaktadır. Böylece ekstra malzeme, cihaz ya da kaynak gerektirmemektedir.
Bunun yanı sıra kutulardaki deneylerde tehlikeli kimyasalların, keskin parçalar, ateş-ısıtma gereken deneylerin ve kesici malzemelerin bulunmamasına dikkat edilmektedir.
Ayrıca, her kutu ve deneyin yapılışının anlatıldığı videolar Bilim Kutusu Youtube kanalında yayınlanır. Böylece kutunun ulaştığı aileler kendileri kolay bir şekilde videoyu izleyerek deneyleri uygulayabilirler.

Bilim Kutusu Aboneliği Yok Mu?

Bilim Kutusu ailelerin talepleri üzerine istedikleri bilimsel konu ve deneyleri seçebilmeleri için farklı konularda kutuları mağazalarında siz bilim severlere sunmuştur.

Bunun yanı sıra sınıf grupları, atölyeler, okullar, bilim merkezleri, TÜBİTAK Projeleri ve eğitimcilerin taleplerine göre Sınıf Kutusu hazırlanmaktadır. Detaylı bilgi için bilgi@bilimkutusu.com’a e-posta atabilir ya da iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Mağazaya Yeni Kutular Eklenecek Mi?

Evet! 2-3 aylık periyotlarla mağazaya yeni Bilim Kutusu konuları eklenecek. Böylece farklı ve çeşitli deneyleri sürdürmeniz kolaylaşacak. Bültene kaydolarak ya da bilgi@bilimkutusu.com adresinden bize ulaşarak son güncellemeler hakkında bilgi almak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Bilim Kutum Ne Zaman Gelir?

Bilim Kutusu, her hafta hafta içi iki gün toplu olarak kargoya çıkmaktadır. Perşembe öğleden sonra, Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi öğlene kadar verdiğiniz siparişler Pazartesi günü kargoya teslim edilir. Pazartesi öğleden sonra ve Salı, Çarşamba, Perşembe günü öğlene kadar verdiğiniz siparişler Perşembe günü kargoya verilir. Kargo işlemi tamamlandığında size kargo takip numaranız ulaşır. Siz de teslim sürecini bu numarayla takip edebilirsiniz.

Hangi Yaş Gruplarına Uygundur?

Bilim Kutusu 7-14 yaş grubu için tasarlanmıştır. Ancak bilimin yaşı yoktur! Yetişkinler de eğlenerek deneyleri yapabilirler.

İade Etmek İstersek Ne Olacak?

Bilim Kutusu, tüketilebilir içeriklere sahiptir. Bu sebeple ürün iadesinde açılmamış paketleri herhangi bir sebep göstermeden 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade sürecinde, kargo masrafı göndericiye ait olmaktadır. İadeniz Bilim Kutusu ofisine ulaştığı andan itibaren, 7-14 işgünü içerisinde ücreti ödemeyi yaptığınız kredi kartına sorgusuz iade gerçekleştirilir.

Eğer size ulaşan kargo paketinde, delik, yırtık vb. hasarlar varsa; kargo görevlisiyle tutanak tutturup ürünü teslim almayın. Durum hakkında bilgi bize ulaştığı anda yeni ürününüzü size yollayacağız.

Önce Güvenlik!

Gönderdiğimiz paketlerdeki “Bilim İnsanının Cep Rehberi” ve bilimkutusu.com’da belirtilen kurallarda aksi belirtilmedikçe tüm maddeler için geçerli ana kural: kutudaki hiç bir maddeyi ağzınıza, gözünüze, yiyeceklere temas etmemelidir ve ateşe yaklaştırılmamalıdır. Her ne kadar sağlığa zararlı maddeleri kutu içerisinde göndermiyor olsak da, tüm deneyler bir yetişkinle birlikte yine yetişkin gözetiminde yapılmalıdır. Deney sürecinde yiyecek yenmemeli, içecek içilmemelidir.