[lvca_heading style=”style3″ align=”left” heading=”Bilim Kutusu Nedir?”]
BilimKutusu, her ay farklı bir bilimsel konuyu işleyen bir bilim setidir. Bu setin içinde ayın konusuyla ilişkili deney seti, gözlük,eldiven gibi gerekli koruyucu materyaller, deneyin nasıl yapılacağını açıklayan bilgi föyü, konuyu destekleyici aktiviteler, destekleyici aktiviteleri açıklayan föy, konu kitapçığı, konuyla ilgili çalışan bilim insanlarını tanıtan bilim insanı kartları, bilgilendirme ve güvenlik föyü bulunmaktadır. Kutu içinde yer alan tüm materyaller deneyi sürdürmek için yeterli ve tam olarak sağlanmaktadır. Böylece ekstra malzeme, cihaz ya da kaynak gerektirmemektedir.
Bunun yanı sıra kutulardaki deneylerde tehlikeli kimyasalların, keskin parçalar, ateş-ısıtma gereken deneylerin ve kesici malzemelerin bulunmamasına dikkat edilmektedir.
Ayrıca, her kutu ve deneyin yapılışının anlatıldığı videolar Bilim Kutusu Youtube kanalında yayınlanır. Böylece kutunun ulaştığı aileler kendileri kolay bir şekilde videoyu izleyerek deneyleri uygulayabilirler.
[lvca_heading style=”style3″ align=”left” heading=”Bilim Kutusu’nun Çeşitleri Nelerdir? “]
Bilim Kutusu temel olarak üç farklı kutu tipine sahiptir. Bunlar Abonelik Kutuları, Mini Kutular ve Sınıf Kutularıdır.
Abonelik Kutuları içinde, yukarıda saydığımız tüm materyaller bulunmaktadır. Tek tek alınabilmektedir. 6-12 aylık abonelik ile alanlar için ise fiyatlarında yüksek oranda indirim bulunmaktadır.
Mini Kutular‘da ise yan aktiviteler bulunmamaktadır. Sadece deney seti, konu kitapçığı ve bilim insanı kartlarından oluşmaktadır.
Sınıf Kutuları ise daha çok okul, bilim merkezi gibi eğitim kurumları için tasarlanmıştır. Öğretmen ve rehber eşliğinde uygulanabilen, 30 deney seti, kitapçık, deney föyü, güvenlik önlemi, bilim insanı kartları içeren bir yapıdadır. Böylece sınıfta her öğrenci kendi deneyini sınıfla birlikte uygulayabilmektedir.
[lvca_heading style=”style3″ align=”left” heading=”Kutu dışında hizmetleriniz nedir? “]

Kutular dışında eğitim kurumlarına atölye hizmeti sağlamaktayız. 15 kişi ve üstü gruplar için sağladığımız atölye çalışmaları için malzeme temini, konu anlatımı, deneylerin gerçekleştirilmesi, gerekli hallerde yedek malzeme ile deneyin tekrarlattırılması, deneyler sonrası konunun tartışılması çalışmalarını sunmaktayız. Özellikle 25 Nisan Dünya DNA Günü, Bilim Şenliği Aktiviteleri gibi özel günlerde bu hizmetlerimiz tercih edilmekte. Bu hizmetlerimizi kişi sayısı, süre ve konuma özel olarak ücretlendiriyoruz.

[lvca_heading style=”style3″ align=”left” heading=”Kutular ne zaman yola çıkıyor?”]
Abonelik yöntemini tercih ederek aldığınız kutular her ayın 5inci gününde kutuları kargoya veriyoruz ( Haftasonuna denk gelen günlerde ilk pazartesi).
Mağazamızda bulunan mini kutulardan veya geçmiş bilim kutularından satın alırsanız, stok durumumuza bağlı olarak 2 ile 7 iş günü içerisinde ürününüz kargoya verilmektedir.
[lvca_heading style=”style3″ align=”left” heading=”Hangi yaş aralığı için uygundur?”]
Bilim Kutusu 7-14 yaş grubuna ilginç gelecek. Ancak bilimin yaşı yoktur!
[lvca_heading style=”style3″ align=”left” heading=”İstediğim zaman abonelikten ayrılabilir miyim?”]
Eğer bilime doyduysanız, tabi ki.
Bilim kutusu satışları peşin ödeme indirimli yapıldığı için abone olduğunuz pakete göre iade ücreti hesaplanmaktadır. Örneğin 12 aylık pakete üye olduğunuzda ve 6. ayda abonelikten ayrılmak istediğinizde 6 aylık olan paketin fiyatı düşülüp ödemeniz iade edilir. Ara aylarda, örneğin 5inci ayda ayrılmak isterseniz en yakın paket ücreti, bu örnekte 3 aylık ve kalan 2 ay ise en yakın paket fiyat indiriminden kutu başı hesaplanarak iade edilir. Bu örnekte kalan ürün sayısına en yakın paket 3 aylık paket olduğu için 3 aylık paket fiyatı 3’e bölünüp, alınan paket ile çarpılır, yani 2 ile. Formülize edersek, 6 aylık abonelikten 5inci ayda ayrıldığınızda 3 aylık fiyat + ((3 aylık fiyat / 3 ) * kalan 2 paket) kadar kesinti yapılıp kalan paranız hesabınıza iade edilir.
[lvca_heading style=”style3″ align=”left” heading=”Kutu içeriği sağlığa zararlı madde içeriyor mu?”]
Gönderdiğimiz paketlerdeki bilgi föyünde ve bilimkutusu.com’da belirtilen kurallarda aksi belirtilmedikçe tüm maddeler için geçerli ana kural: kutudaki hiç bir sıvı ağzınıza, gözünüze, yiyeceklere temas etmemelidir ve ateşe yaklaştırılmamalıdır. Her ne kadar sağlığa zararlı maddeleri kutu içerisinde göndermiyor da olsak, tüm deneyler bir yetişkinle birlikte yine yetişkin gözetiminde yapılmalıdır.